O mnie

social_facebook_box_blue_small
Jestem mgr psychologii

Studia psychologiczne ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie na kierunku Psychologia Kliniczna. Podjęłam 4–letnie szkolenie w zakresie Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci, Młodzieży i Osób Dorosłych w Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej w Warszawi. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej. Swoje doświadczenie zdobywałam w Poradni przy Szpitalu Wojewódzkim dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "DREWNICA" w Ząbkach, a także na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym w Szpitalu Wolskim w Warszawie.

Pomagam osobom cierpiącym na depresję, zaburzenia lękowe, zaburzenia lękowe z napadami paniki, lęk społeczny, zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne. Wspieram osoby będące w kryzysie i przeżywające trudne sytuacje życiowe, z problemami z niską samooceną, asertywnością, poczuciem pustki i osamotnienia. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
Prowadzę psychoterapię osób dorosłych w nurcie Terapii schematu i Poznawczo-behawioralnym. Terapię w tym kierunku wzbogacam przydatnymi elementami z innych podejść terapeutycznych. Bliska jest mi terapia egzystencjalna prowadzona przez Irvina Yaloma. Bardzo podoba mi się jego spojrzenie na psychoterapię, która jest „wspólną drogą” psychoterapeuty i pacjenta oraz jest rozumiana jako rozpoznanie przeszkód na drodze pacjenta i pomoc w ich usunięciu, tak aby nie hamowały naturalnego dążenia do samorealizacji.

Do każdej osoby podchodzę indywidualnie. Z ciekawością i uwagą słucham tego co mówi i czuję się zaszczycona zaproszeniem do poznania jej własnego świata. Niezwykle ważna jest dla mnie relacja terapeutyczna. Zależy mi na tym aby na sesji każda osoba mogła poczuć zrozumienie, akceptację, wsparcie, klimat wzajemnego zaufania. Staram się podążać za pacjentem, towarzyszyć mu w podróży do poznania samego siebie, równowagi i spokoju wewnętrznego. Podziwiam ludzi za odwagę, wysiłek i wytrwałość podjęte na drodze w kierunku zmiany swojego życia na bardziej szczęśliwe i spełnione.

Moje zainteresowania:

ZnanyLekarz

Anna Szabłowska - ZnanyLekarz.pl